To wyjątkowe miejsce, zarówno dla młodszych, jak i starszych osób. Wioska Czadów, Osada Olbrzymów, Studnia bez dna, Labirynt Biesa czy roztańczone Rusałki – to tylko niektóre z atrakcji Parku Tajemnicza Solina, który już dzisiaj, po raz pierwszy zaprosił pierwszych turystów.

Dla wszystkich gości odwiedzających Bieszczady i okolice Jeziora Solińskiego przygotowano kolejną atrakcję. Od dzisiaj, po podróży kolejką gondolową można odwiedzić nowo otwarty park tematyczny Tajemnicza Solina, dzięki któremu, w aktywny sposób każdy pozna historię i legendy związane z tym niezwykłym miejscem. „Park jest kluczowym punktem podróży i sposobem na rodzinne odkrywanie regionu” – zauważa Daniel Pitrus, prezes Polskich Kolei Linowych.

Park Tajemnicza Solina to doskonale zaprojektowana przestrzeń, której motywem przewodnim są legendy bieszczadzkie. Polskie Koleje Linowe tworząc to baśniowe miejsce zadbały nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o to, by doświadczyć owianej tajemnicą opowieści o rusałkach, olbrzymach, biesach, czy też czadach. Czady uwielbiają zjeżdżać z górki na liściach, czasami korzystają z pustych konarów, dlatego też zapraszają wszystkich do wspólnego skorzystania z czadowego ślizgu.

Fot. Kamil Mielnikiewicz
« z 73 »

Najmłodsi w parku mogą wykazać się zręcznością i korzystając z Czadowego toru sprawnościowego sprawdzić, czy są tak sprytni jak Czady. W Osadzie Olbrzymów mają możliwość zaobserwowania pozostałości po obecności potężnych istot, które swym wzrostem przewyższały nawet najwyższe szczyty Bieszczadów. Jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w parku jest Studnia bez dna, która prowadzi do wnętrza ziemi. To w niej odkryjemy tajemnicę, która niesie ze sobą wiele niespodzianek. W Wiosce Czadów na wszystkich czekają radosne brzmienia bębna, a także wesołe Czady, Rusałki i Czuhajstra.

Park Tajemnicza Solina wpisuje się w oczekiwania turystów, którzy w ostatnich latach zmieniają sposób spędzania wolnego czasu na bardziej aktywny, w bliskości z naturą i w gronie rodzinnym. Stąd pomysł, by w ośrodku w Solinie stworzyć park tematyczny na otwartej przestrzeni i wpisany w otoczenie

– mówi Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych.