Trwa kampania ”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów. W ramach tej kampanii funkcjonariusze z leskiej komendy, przy wsparciu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Lesku, odwiedzili stok narciarski w Bystrem.

Funkcjonariusze leskiej komendy, wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Lesku, przeprowadzili działania związane z promocją bezpieczeństwa na stoku narciarskim w Bystrem. Mundurowi rozdawali ulotki promujące bezpieczne zachowania na stoku oraz informacje zawierające dekalog narciarza, a także elementy odblaskowe. Funkcjonariusze rozmawiali także o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia. Ponadto informowali o konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Wszystkim uczestnikom będącym na stoku przypominano o trwającym ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym dla dzieci i młodzieży pn. „Śnieżny Dekalog”, promującym bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia.