W szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wstąpiła 25-osobowa grupa nowych funkcjonariuszy. Dzisiaj przy głównej komendzie odbyło się uroczyste złożenie ślubowania, które przyjął komendant gen. bryg. SG Andrzej Popko.

Zbiórka kadry kierowniczej oraz funkcjonariuszy i pracowników Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się przed obeliskiem upamiętniającym patrona oddziału. W uroczystościach uczestniczyły również rodziny oraz najbliżsi młodych strażników granicznych.

Wydarzenie rozpoczęło się od podniesienia flagi państwowej oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie młodzi funkcjonariusze, zwróceni w kierunku sztandaru oddziału wypowiedzieli treść roty.

Komendant gen. bryg. SG Andrzej Popko w swoim wystąpieniu pogratulował młodym adeptom determinacji, a w konsekwencji sukcesu w wymagającym postępowaniu kwalifikacyjnym do służby. Nawiązał również do szczególnego czasu i okoliczności, w jakich funkcjonariusze rozpoczynają służbę i podkreślił ogrom wyzwań, jakie ich czekają

– informuje ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy BiOSG.

Na zakończenie uroczystości funkcjonariusze odśpiewali pieśń reprezentacyjną SG pt. „Na straży granic”.

Wszyscy nowo wcieleni funkcjonariusze są mieszkańcami Podkarpacia. Wśród nich jest 12 kobiet. Ponad połowa młodych funkcjonariuszy ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie.

W najbliższych dniach wyruszą do ośrodka SG w Lubaniu, gdzie przejdą szkolenie podstawowej oraz podoficerskie. Po 6- miesięcznym przeszkoleniu powrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę w tutejszych placówkach SG

– dodaje rzecznik prasowy.

Zdjęcie główne: BiOSG