W Stefkowej przy Centrum Integracji Społecznej Gminy Olszanica zaczął działać profesjonalny Camper Park. Jest to miejsce, gdzie turyści, przyjeżdżając swoimi „domami na kółkach”, mogą się zatrzymać i skorzystać z dobrze przygotowanej infrastruktury.

Camper Park zlokalizowano w miejscowości Stefkowa przy drodze krajowej nr 84 prowadzącej z Leska w kierunku Ustrzyk Dolnych. Jest to ogrodzony plac postojowy, na którym znajdują się 2 stanowiska dla samochodów. Podróżujący znajdą tam punkt serwisowy, czyli miejsce do opróżniania nieczystości, zatankowania wody, przyłącza do prądu oraz strefę do rozpalenia ogniska.

Rezerwacja miejsc nie jest jeszcze dostępna, ale już działamy. Cena za dobę od kampera to 50 złotych. W tej kwocie znajduje się zużycie prądu, zrzut zanieczyszczeń oraz prysznic

– informuje nas Magdalena Solarz z Centrum Integracji Społecznej Gminy Olszanica.

Camper Park w Stefkowej dostępny będzie dla turystów przez cały rok. Czas postoju samochodu jest nieograniczony.

Mamy również kilka pokoi do wynajęcia budynku obok, gdyby komuś brakowało prawdziwego łóżka

– dodaje Magdalena Solarz.

Kamper to samochód turystyczny, zapewniający miejsca do spania, sporządzania posiłków oraz posiadający część sanitarną z ubikacją, umywalką i prysznicem. Wyposażony jest także w lodówkę czy kuchenkę gazową. Do jego kierowania wystarczy prawo jazdy kategorii „B”.

Zdjęcie główne: Camper System