„Po bieszczadzkich torach żwawo mknie motorak” takimi słowami zespołu Bieszczadersi można opisać uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Sanoka do Ustrzyk Dolnych i z powrotem. Miniona sobota była inauguracyjnym dniem przewozów na tej trasie przez prywatną firmę SKPL.

Weekendowe kursy do Ustrzyk Dolnych

Począwszy od minionego weekendu do końca wakacji, w soboty i niedziele na trasie Sanok – Zagórz – Uherce Mineralne – Olszanica – Ustrzyki Dolne i z powrotem kursować będą pociągi prywatnego przewoźnika SKPL. Jak czytamy w rozkładzie, kursy z Sanoka do Ustrzyk Dolnych zaplanowano na godzinę 08:55, 11:35 oraz 17:25, z kolei w drogę powrotną SKPL wyruszy o 10:15, 15:50 i 18:41. Dodatkowo w soboty o 13:46 oraz w niedziele i święta o 15:17 skład dojedzie do Uherzec Mineralnych.

Zaplanowane w atrakcyjnych godzinach weekendowe pociągi SKPL uzupełnią istniejące połączenia na wschodnim odcinku linii 108, a skomunikowania w Uhercach z TLK „Bieszczady” i TLK „Połoniny” zapewnią możliwość wygodnego dotarcia z Krakowa do Ustrzyk i odwrotnie

– czytamy w informacji SKPL.

Podróż z Sanoka do Ustrzyk Dolnych zajmuje 1 godzinę 10 minut. W tym czasie czeskie motoraki, które obsługują tę trasę, przejeżdżają przez Nowy Zagórz, Zagórz, Załuż, Lesko Łukawicę, Jankowce, Uherce Tunel, Uherce, Olszanicę i Ustjanową.

Fot. Kamil Mielnikiewicz
« z 8 »

Pojawiają się nowe inicjatywy wykorzystujące kolej. W tym tygodniu będziemy rozmawiać o dalszej perspektywie. Gdy niebawem pojawi się Bieszczadzkie Centrum Dziedzictwa Kulturowego, pojawi się też kolejna, nowa oferta związana z koleją. Ważne, że powoli, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku, a kolej stanie się ważnym i stałym elementem pejzażu Bieszczadów

– zauważa Marek Andruch, starosta powiatu bieszczadzkiego.

Z przewoźnikiem SKPL również do Komańczy

We współpracy Powiatu Sanockiego z firmą SKPL, dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku podróżni mogą przejechać także pociągiem na trasie Sanok – Zagórz – Komańcza, z kolei w weekendy istnieje możliwość skorzystania z przejazdu pociągiem „Wojak Szwejk”, jeżdżącego na trasie Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów.

Pociąg do Komańczy wyjeżdża z Sanoka o godzinie 08:05 oraz 13:20, natomiast z Komańczy do Sanoka – o godzinie 09:15 i 14:41.

Przeczytaj więcej o wiadomościach z Bieszczadów >>