Państwowa jednostka z Leska wzbogaciła się o nowego Quada UTV z przyczepą i pługiem. Pojazd posiada napęd terenowy i możliwość transportu sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Quad ułatwi dotarcie ratowników do osób poszkodowanych w trudno dostępnym bieszczadzkim terenie. „Ten zakup wzmocni potencjał ratowniczy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesku oraz podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców powiatu leskiego i turystów wypoczywających w Bieszczadach” – mówi mł. bryg. Robert Wojciechowski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Lesku.

Fot. asp. Marek Szatkowski | KPPSP Lesko

Do taboru leskich strażaków trafił również nowy lekki samochód zaopatrzeniowy. Renault Master to pojazd trzyosobowy z przestrzenią ładunkową przystosowaną do przewozu sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Na dachu samochodu zamontowana została specjalna platforma umożliwiająca montaż dodatkowego sprzętu.

Pojazd ma umożliwić między innymi prowadzenie działań wspomagających w związku z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2. W tym celu doposażono go w wózek podnośnikowy umożliwiający załadunek i transport materiałów gabarytowych na paletach.

Zakup samochodu sfinansowano ze środków pochodzących z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Autor: Kamil Mielnikiewicz / KPPSP Lesko