Pomoc obywatelom Ukrainy nadal trwa. Polacy od początku wojny wspierają naszych wschodnich sąsiadów – zarówno te osoby, które wydostały się z kraju, jak i tych, którzy zdecydowali się pozostać na miejscu. Organizowanych jest wiele zbiórek materialnych, by pomóc tym najbardziej potrzebującym. Jedna z nich odbędzie się już w najbliższy czwartek w Olszanicy.

O tym, że wojna w Ukrainie trwa nadal nie trzeba nikomu przypominać. Mieszkańcy, a także różne instytucje zza naszej wschodniej granicy cały czas potrzebują wsparcia. Na jedną z próśb odpowiedziało Stowarzyszenie Miłośników Olszanicy i Okolic. W najbliższy czwartek, 28 lipca od godziny 16:00 do 18:00 w budynku ośrodka zdrowia w Olszanicy odbędzie się zbiórka artykułów na rzecz szpitala w Dobromilu. Miejscowość ta położona jest w obwodzie lwowskim, około 24 kilometry od przejścia granicznego w Krościenku.

Jak się dowiadujemy, szpital jest w trudnej sytuacji i potrzebuje między innymi pościeli, koców, kołder, ręczników, środków czystości czy mopów z wiadrami.