W ostatnią niedzielę w miejscowości Olszanica doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu osobowego zjechał z drogi, uderzył w betonowy przepust i zatrzymał się w rowie. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

W minioną niedzielę, w godzinach porannych służby ratunkowe zostały zadysponowane do kolizji na drodze krajowej nr 84 w miejscowości Olszanica. Kierowca samochodu osobowego marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. W wyniku poniesionych obrażeń, mężczyznę przetransportowano do szpitala.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, za kierownicą pojazdu siedział 62-letni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał stężenie ponad promila w jego organizmie.

Zgodnie z kodeksem karnym o stanie po spożyciu alkoholu mówimy, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Osobie, która prowadzi pojazd w takim stanie, grożą wysoka grzywna, zatrzymanie prawa jazdy, a nawet areszt

– przypominają policjanci.