Od blisko 2 tygodni możemy podziwiać dzieła umieszczone na wystawie w Bieszczadzkiej Galerii Sztuki Synagoga w Lesku. W tym roku swoje pracy wystawiło blisko 100 artystów.

Bieszczadzka Galeria Sztuki Synagoga to największa tego typu galeria w Bieszczadach. Swoją oficjalną działalność wystawienniczą rozpoczęła w 1978 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora domu kultury Andrzeja Potockiego. Powstanie galerii zbiegło się z powstaniem Bieszczadzkiej Grupy Twórców przy Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.

Od tego czasu cyklicznie, w okresie letnim, odbywają się tam wystawy twórców związanych z Bieszczadami i Beskidem Niskim. Synagoga przyciąga turystów, którzy chcą obejrzeć historyczny budynek, jak też artystyczny kunszt.

W tym roku swoje prace postanowiło wystawić prawie 100 artystów. Odwiedzając leską synagogę możemy obejrzeć, zarówno prace profesjonalistów, jak i amatorów, przedstawicieli wszystkich dziedzin twórczości – począwszy od malarstwa, rzeźby, rysunku, grafiki, ceramiki, fotografii, po rękodzieło czy biżuterię artystyczną.

Większość dzieł można kupić. Podobnie jak to było w latach ubiegłych, wystawa będzie czynna do połowy października.

Fot. Biuro Promocji, Kultury i Turystyki UMiG Lesko
« z 26 »