Wyciąg narciarski w Wańkowej coraz prężniej się rozwija. Na stoku funkcjonuje między innymi cztero-osobowa kolej linowa, dwa ruchome chodniki o długości 190 metrów każdy, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego czy bieszczadzka szkółka narciarska, gdzie prowadzone są zajęcia indywidualne oraz grupowe dla narciarzy i snowboardzistów. Ponadto, jak informują zarządcy Bieszczad-ski, w planach na najbliższe dni jest uruchomienie wyciągu orczykowego. „Wyciąg jest już gotowy. Dopinamy kwestie formalne i będziemy mogli ruszać” – czytamy w mediach społecznościowych.

Fot. BIESZCZAD.ski Wańkowa | Facebook

Włodarze obiektu uważnie słuchają opinii narciarzy

Wyciąg w Wańkowej to najnowszy tego typu obiekt w całym regionie. Z tego względu właściciele cały czas uważnie wysłuchują propozycji narciarzy odwiedzających to miejsce, co do wprowadzenia nowych udogodnień. „Bieszczad-ski ma być rodzinną stacją narciarską, dlatego postanowiliśmy wprowadzić karnety punktowe oraz karnety ulgowe dla posiadaczy karty dużej rodziny” – informują.

Karnet punktowy jest już dostępny, a jego cena wynosi 90 złotych. Pozwala skorzystać 20 razy z ruchomego chodnika lub 10 razy z kolei krzesełkowej. Posiadaczy karty dużej rodziny niezależnie od wieku obowiązują ceny karnetów ulgowych.

Niespodzianka dla mieszkańców gminy

Fot. BIESZCZAD.ski Wańkowa | Facebook

Urząd Gminy w Olszanicy oraz Przedsiębiorstwo Rozwoju Infrastruktury Gminy Olszanica „PRI” informują ponadto, że wszyscy mieszkańcy gminy Olszanica będą mogli korzystać w dni powszednie z usług ośrodka Bieszczad.ski w Wańkowej kupując karnet 4-godzinny ze zniżką wynoszącą 50 procent. Karnet ulgowy wydawany będzie na podstawie okazanego dowodu osobistego. „Weryfikacja tego będzie dokonywana na podstawie zawartej informacji o organie wydającym dokument. Jeżeli ktoś ma wydany dokument w innym urzędzie, a jest mieszkańcem gminy Olszanica, musi udać się do urzędu i uzyskać zaświadczenie o zameldowaniu”.

Przypominamy. Ośrodek Bieszczad.ski jest czynny codziennie od 9:00 do 20:00, a w kasach, wypożyczalni czy gastronomii można zapłacić bezgotówkowo.