Ponad sto fałszywych dokumentów ujawnili funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej na ukraińsko-polskim przejściu granicznym w Krościenku. Do zdarzenia doszło podczas kontroli jednego z autokarów.

Przesyłkę z pakietem fałszywych ujawniono podczas kontroli autokaru na ukraińsko-polskim przejściu granicznym w Krościenku. Funkcjonariusze odnaleźli paczkę w której znajdowało się 108 fałszywych dokumentów, w tym 21 praw jazdy, 21 orzeczeń lekarskich, 21 zaświadczeń o zameldowaniu na pobyt czasowy, 2 świadectwa kwalifikacji zawodowej oraz 1 kartę pobytu. Były to komplety spreparowanych dokumentów przeznaczonych dla konkretnych osób.

W toku dalszych czynności mundurowi ustalili odbiorcę trefnej przesyłki. Okazał się nim mieszkaniec Krakowa, 30-letni obywatel Ukrainy. Mężczyznę zatrzymano jeszcze tego samego dnia w swoim mieszkaniu i przetransportowany do Prokuratury Rejonowej w Lesku. Wobec podejrzanego prokurator zastosował karę poręczenia majątkowego oraz dozór policyjny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zdjęcie główne: BiOSG