W ciągu dwóch dni strażnicy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili trzy prób wywozu pojazdów pochodzących z przestępstwa. Szacunkowa wartość przedmiotów to 73 tysiące złotych.

Na przejściu granicznym w Medyce do kontroli zgłosił się 40-letni obywatel Ukrainy, który w bagażniku swojego pojazdu przewoził dwa rowery. Mundurowi po sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych jednośladów ustalili, że zostały one utracone na terytorium Niemiec. Wartość zatrzymanych rowerów oszacowano na 8 tysięcy złotych.

Następnego dnia, ponownie na przejściu w Medyce zatrzymano dwa kolejne pojazdy poszukiwane przez międzynarodowe służby. Ciężarówkę marki DAF o wartości 40 tysięcy złotych oraz Renault Megane o wartości 25 tysięcy złotych. Utracone auta próbowali wywieźć z Polski dwaj Ukraińcy w wieku 45 i 27 lat. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Policja.

W tym roku łączna wartość zatrzymanych pojazdów przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej to ponad 600 tysięcy złotych.

Zdjęcie główne: BiOSG