Na szczycie Baszta, które uznawane jest za jedno z najładniejszych krajobrazowo miejsc w Lesku, powstanie wkrótce taras widokowy. Urząd Miasta ogłosił przetarg na realizację tej inwestycji.

Leska Baszta była niegdyś miejscem bardzo często odwiedzanym przez mieszkańców i turystów. Teren liczy kilka hektarów a ze szczytu wzgórza rozpościerają się piękne widoki. Atrakcyjności przydają mu sąsiedztwo XVI-wiecznego Zamku Kmitów i rzeki San. Przed laty przebiegały w tym miejscu trasy pieszo-rowerowe, z których chętnie korzystała rzesza osób, w tym również miłośnicy sportów ekstremalnych – rowerzyści i paralotniarze, którzy pierwsze swoje loty wykonywali właśnie ze szczytu Baszty.

Nie od dziś leży nam na sercu przywrócenie świetności tego miejsca

– mówi Adam Snarski, burmistrz Leska.

Fot. UMiG Lesko

Jak zauważa włodarz miasta, gmina Lesko jest gminą turystyczną i tego typu inwestycje są bardzo potrzebne.

Każda osoba w Lesku związana w sposób bezpośredni lub pośredni z tą branżą zna wartość takich inicjatyw. Wzgórze Baszta ma ogromny potencjał warty wykorzystania

– dodaje burmistrz Snarski.

W związku z planami przywrócenia terenów Baszty do jej pełnej atrakcyjności turystycznej ogłoszono przetarg na “Budowę tarasu widokowego, ścieżki turystycznej oraz oświetlenia zewnętrznego z elementami małej architektury“.

Zdjęcie główne: UMiG Lesko