Muzeum to świetna atrakcja nie tylko dla osób interesujących się historią. To miejsce prowadzone z pasją przez obecnego kustosza, a wcześniej nauczyciela historii. To doskonałe miejsce do zapoznania się zarówno z życiem i kulturą materialną i duchową Bojków, jak i z częścią historii okupacji i przedwojennych Bieszczadów.

Zgromadzone są tutaj również dokumenty związane z wysiedleniami mieszkańców związane z akcją „Wisła”

Zbiory muzealne uporządkowano w kolejności „od poczęcia aż po grób”. Pamiątki były gromadzone od lat 70. ubiegłego wieku, więc w muzeum znajduje się znaczna ilość eksponatów. 

W muzeum można wziąć udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z dawnym gospodarstwem wiejskim. Przede wszystkim z pracami domowymi, rzemiosłem, tradycyjną sztuką, ze zwyczajami i obrzędowością ludową. Zajęcia odbywają się w formie, pokazów, warsztatów lub prelekcji. Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych.

Zajęcia prowadzone są na terenie Muzeum, mogą być łączone ze zwiedzaniem tematycznych ekspozycji  muzealnych, warsztatami  oraz z piknikiem na terenie Muzeum.

W muzeum znajduje się sympatyczna kawiarenka z pamiątkami i książkami. Można tam zjeść dobre ciacho popijając kawę. 

Muzeum Bojków znajduje się przy drodze w Myczkowie tuż przed dojazdem do Polańczyka jadąc od strony Leska.

Fot. Saga