Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne wygrywa na inaugurację rundy wiosennej. Dwa trafienia Radosława Macnara - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Aktualności

Po trudnym i zaciętym spotkaniu, MKS Arłamów Ustrzyki Dolne wygrał ostatecznie z MKS-em Kańczuga 3:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Radosław Macnar, z kolei jedno trafienie dorzucił Kamil Walaszczyk.

Piłkarze gospodarzy nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie. Gra toczyła się głównie na połowie rywala i to właśnie przyjezdni atakowali głównie bramkę strzeżoną przez Dariusza Półkoszka. W 10. minucie przed pierwszą szansą na otwarcie wyniku meczu stanął Kamil Walaszczyk, jednak strzał oddany przez kapitana drużyny Ustrzyk Dolnych został złapany przez golkipera z Kańczugi. W grze gospodarzy można było zauważyć problem z dokładnością podań.

Mimo początkowych trudności, podopieczni trenera Lecha Czaji mieli również swoje szanse. Wynik spotkania w 28. minucie otworzył Radosław Macnar. Najlepszy strzelec otrzymał podanie od Kacpra Sumary, a następnie skierował piłkę za linię bramkową. Tuż przed końcem pierwszej połowy los uśmiechnął się do przyjezdnych, którzy po bramce samobójczej Łukasza Bujaka mogli cieszyć się z wyrównania.

Po przerwie kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Kolejowej w Ustrzykach Dolnych mogli oglądać wyrównane widowisko. Mimo wyprowadzanych ataków, zarówno jedna, jak i druga drużyna nie potrafiły skierować futbolówki do siatki. W 75. minucie sędzia główny Wojciech Wolan wskazał na jedenasty metr. Rzut karny bez problemów wykorzystał Kamil Walaszczyk.
Gra stawała się coraz bardziej nerwowa. Obie ekipy walczyły do końca o piłkę, co spowodowało, że służby medyczne często pojawiały się na murawie. Kropkę „nad i” na kilka minut przed końcowym gwizdkiem postawił Radosław Macnar, którzy strzelając swojego drugiego gola, ustanowił wynik na 3:1.

Po dzisiejszym meczu MKS Arłamów Ustrzyki Dolne plasuje się na 16 pozycji, z dorobkiem 21 punktów. Już za tydzień słynny zespół „Hotelarzy” uda się do Ropczyc, gdzie zagra z miejscowymi Błękitnymi, którzy wygrali wczoraj z Legionem Pilzno 3:0.

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne – MKS Kańczuga 3:1 (1:1)

1:0 Radosław Macnar 28’
1:1 Bramka samobójcza 45’
2:1 Kamil Walaszczyk (rzut karny) 75’
3:1 Radosław Macnar 90+7’

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne: Dariusz Półkoszek, Sylwester Sikorski, Łukasz Bujak, Kacper Zięba, Kamil Kasperkowicz, Filip Fundanicz, Kamil Walaszczyk, Karol Czelny, Kacper Sumara, Harrison Perea Espana i Radosław Macnar.