Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne przegrywa ze Stalą Łańcut i oficjalnie żegna się z IV ligą podkarpacką - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Aktualności

Dwudziesta pierwsza porażka w tym sezonie sprawiła, że piłkarze MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne muszą pożegnać się z IV ligą podkarpacką. Po porażce ze SPEC Stalą Łańcut spadek do klasy okręgowej stał się faktem.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, piłkarze z Ustrzyk Dolnych zdawali sobie sprawę, że jest to dla nich „mecz o życie”. Jedynie komplet punktów przedłużał ich szansę na pozostanie w IV lidze podkarpackiej. Od pierwszych minut było widać w zespole MKS-u Arłamów ogromne zaangażowanie i wolę walki. Ataki na bramkę Stali Łańcut przyniosły efekt w 14. minucie, kiedy futbolówkę w siatce umieścił Kacper Sumara. Gospodarze spotkania szybko ruszyli jednak do odrabiania strat. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził Patryk Róg. Stal przejęła inicjatywę gry i kreowała sobie kolejne sytuacje. Jeszcze przed zmianą stron na listę strzelców wpisał się Konrad Buć, dając tym samym prowadzenie swojej drużynie.

W drugiej połowie podopieczni trenera Piotra Kowalskiego stwarzali okazje, jednak miejscowi mieli się cały czas na baczności. Ostatecznie MKS Arłamów Ustrzyki Dolne przegrał w Łańcucie ze Stalą 1:2 i tym samym stracił szansę na utrzymanie się w IV lidzie podkarpackiej.

Dla zespołu z Ustrzyk była to 21 porażka w tym sezonie. Po 35 spotkaniach zgromadzili oni na swoim koncie 32 punkty, co daje im dopiero 18 pozycję. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze 3 pojedynki, odpowiednio z JKS-em Jarosław, Karpatami Krosno oraz Głogovią Głogów Małopolski.

SPEC Stal Łańcut – MKS Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1 (2:1)

0:1 Kacper Sumara 14’
1:1 Patryk Róg 18’
2:1 Konrad Buć 40’

SPEC Stal Łańcut: Arkadiusz Słysz, Szymon Paczocha, Bartłomiej Makowski, Paweł Kmuk, Oskar Cwynar, Jaromir Skiba (75’ Piotr Balawender), Mateusz Skała (84’ Kamil Mach), Patryk Wójcik (71’ Dawid Bieniasz), Oskar Majda, Konrad Buć i Patryk Róg (70’ Mikołaj Liszka).

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne: Dariusz Półkoszek, Łukasz Bujak, Hanson Kumah-Doe, Mikołaj Szczurek (77’ Jędrzej Pilch), Vladyslaw Valihura (60’ Radosław Macnar), Kamil Walaszczyk, Kamil Kasperkowicz, Paweł Ziemba, Karol Czelny, Kacper Sumara (90+2’ Kacper Zięba) i Harrison Perea Espana.

Zdjęcie główne: MKS Arłamów Ustrzyki Dolne | Facebook