Ustrzyki Dolne po raz pierwszy były miejscem Mistrzostw Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. W wydarzeniu wzięły udział szkoły podstawowe i średnie z terenu działania Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ustrzykach.

W mistrzostwach wzięło udział 10 drużyn ze szkół powiatu bieszczadzkiego i leskiego. Dla wszystkich uczestników przygotowano 10 stanowisk z różnego rodzaju zadaniami do wykonania, wymagającymi przede wszystkim wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Zespoły poradziły sobie bardzo dobrze, a cała impreza odbyła się w przyjaznej atmosferze i uczciwej rywalizacji. Anna Sydoryk, kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ustrzykach Dolnych zapowiedziała kolejną edycję w przyszłym roku.

Zawody zorganizowano przy współpracy Gminy Ustrzyki Dolne, Gminy Lutowiska, Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych, Bycie FIT jest GIT, Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojtkowej i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych.