Po tym jak media społecznościowe obiegły informacje o zwiększonej liczbie przestępstw na terenach przygranicznych, wielu mieszkańców zaczęło czuć niepokój. Z uwagi na powagę sytuacji do całej sprawy odniósł się komendant policji w Ustrzykach Dolnych. Mł. insp. Aleksander Szymaszek zaapelował o spokój i nierozpowszechnianie nieprawdziwych wiadomości.

Aktualnie panujący czas powinien wzbudzić naszą czujność, jednak nie należy popadać w panikę i niepokój. Bardzo ważnym aspektem jest nieuleganie dezinformacji i celowo powielanym fake newsom, których celem jest wywołanie nieobliczalnych zachowań i eskalacji. Policja podkreśla, że na terenach przygranicznych nie odnotowuje zwiększonej przestępczości.

Jak sytuacja wygląda w Bieszczadach?

Głos w tej sprawie zabrał również mł. insp. Aleksander Szymaszek. Komendant Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zwrócił uwagę na zdrowy rozsądek i zrozumienie, że świadoma dezinformacja stanowi broń we współczesnym świecie. Przekazywanie nieprawdziwych informacji, może być narzeczem w rękach ludzi, którzy celowo tworzą fake newsy i za ich pomocą biorą udział w wojnie. Komendant Szymaszek zapewnił, że na terenie powiatu bieszczadzkiego jest bezpiecznie, a obecna sytuacja nie spowodowała wzrostu zagrożenia.

Bieszczadzcy policjanci dbają o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na terenie powiatu. Pojawiające się na portalach internetowych i w przekazie ustnym plotki o rzekomych przestępstwach są kompletną bzdurą! Powielanie takich informacji jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale wręcz może prowadzić do paniki, a ta doprowadzić do nieprzewidzianych i niebezpiecznych zdarzeń

– mówi mł. insp. Aleksander Szymaszek.

Zdjęcie główne: Miranda Korzeniowska | Korso Sanockie / Powiat Bieszczadzki | Facebook