Był to wyjątkowy Międzynarodowy Dzień Lasów. Na Holicy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego z Ustjanowej Górnej integrowali się wspólnie z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy.

Międzynarodowy Dzień Lasów był znakomitą okazją do polsko-ukraińskiej integracji dzieci i młodzieży. Wydarzeniu towarzyszyły radosne twarze i dobra zabawa, która udowodniła, że nie istnieją bariery językowe.

Podczas imprezy uczestnicy mogli obejrzeć wystawy przyrodnicze, skorzystać z różnych animacji, brali udział w grach i zabawach, malowali twarze, a także doszło do spontanicznych minikoncertów.

Radosne, błotne pląsy w rytmach muzyki okraszone pysznym jedzonkiem, słodkościami, watą cukrową i ciepłym popcornem. Wymalowały na buziach dzieci uśmiechy szerokości całego nieba, które tego dnia, obdarowało nas pięknym słońcem

– czytamy w mediach społecznościowych szkoły podstawowej.

W organizację wydarzenia poza Szkołą Podstawową w Ustjanowej Górnej włączyły się również nadleśnictwa Ustrzyki Dolne i Lutowiska, wolontariusze z Grupy „Projektor” Politechniki Rzeszowskiej i Ustrzyki Dom Kultury. Ponadto strażacy z OSP Ustjanowa, rodzice uczniów i pracownicy szkoły.

Zdjęcie główne: Andrzej Górski