Do finału „Szansy na sukces. Opole 2022” zakwalifikowało się jedenastu wokalistów i jeden kwartet: Aleksandra Hinc, Izabela Pawletko, Julia Sekulska, Joanna Mądry, Weronika Lalik, Franciszek Barnowski, Aleksandra Konopka, Nikola Warda, Wiktoria Wiater, Michał Matuszewski, Anna Piotrowska oraz kwartet LeonVoci – czyli Igor, Andrij, Nazar i Roman.

Muzyk z Bieszczadów z awansem do wielkiego finału

Michał Matuszewski pojawił się w odcinku „Szansy na sukces” poświęconemu twórczości Ireny Jarockiej, artystki, która zmarła po ciężkiej chorobie w 2012 roku. Pochodzący z Bieszczadów wokalista zachwycił, zarówno widzów, jak i jury śpiewając znaną piosenkę „Odpływają kawiarenki”. Swoim występem Michał zakwalifikował się do wielkiego finału programu „Szansa na sukces. Opole 2022”. „Jest to dla mnie niezwykłe wyróżnienie. Czuje się z tego powodu fenomenalnie” – powiedział krótko.

Finał programu „Szansy na sukces. Opole 2022”

Finał składał się z dwóch części. W pierwszej z nich uczestnicy wystąpili w duetach z gwiazdami wygranych przez siebie odcinków lub indywidualnie. Michał Matuszewski zaprezentował utwór „Motylem jestem”. Za swój znakomity występ muzyk z Myczkowa, niedaleko Polańczyka, otrzymał taką ilość głosów sms-owych, że pozwoliło mu to znaleźć się w finałowej trójce wraz z Wiktorią Wiater i Franciszkiem Baranowskim. Finaliści zaśpiewali utwory wylosowane przez Marka Sierockiego z puli wszystkich piosenek tegorocznej edycji „Szansy na sukces. Opole 2022”. Tym razem Michał natrafił na „To tylko złudzenie. To nie miłość” Justyny Steczkowskiej.

Ostatnim etapem tego wydarzenia było odczytanie werdyktu na podstawie głosów oddanych przez widzów za pomocą sms-ów. Wielki finał „Szansy na sukces” wygrał Franciszek Barnowski, który zapewnił sobie tym samym możliwość występu w koncercie Debiuty podczas 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Tuż po zakończonym programie, w mediach społecznościowych artysty z Bieszczadów pojawiły się słowa uznania i wsparcia. „Piękne wykonanie, gratuluję”, „Ogromne gratulację”, „Serdeczne gratulacje z kolejnego osiągnięcia w trójce finalistów Wielkiego Finału Szansy na Sukces. Życzę Ci, żeby w dalszym ciągu nie opuszczało Cię szczęście, a udany start był zapowiedzią dalszych sukcesów” – pisali internauci.

Autor: Kamil Mielnikiewicz