Meta czwartego etapu tegorocznego Tour de Pologne w Sanoku została oficjalnie zatwierdzona. W siedzibie Lang Team, Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka w obecności Czesława Langa podpisał umowę na organizację tego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że trasa etapu rozpocznie się w Lesku i poprowadzi bieszczadzkimi drogami.

Meta etapu oficjalnie zatwierdzona

Przygotowania do organizacji czwartego etapu wyścigu Tour de Pologne trwają. Kolarze 2 sierpnia wystartują z leskiego Rynku i przejeżdżając dalej przez Bieszczady i Góry Sanocko-Turczańskie dojadą do Sanoka. Będzie to drugie tego typu wydarzenie w ostatnich latach. Przed rokiem, zawodnicy rozpoczęli jeden z etapów wyścigu w mieście Beksińskiego, a zakończyli w Rzeszowie. Jak zauważa Tomasz Matuszewski, takie przedsięwzięcie dostarcza nie tylko wielu emocji ale również i promocji na cały świat.

To ogromne przedsięwzięcie sportowe już w ubiegłym roku, kiedy organizowaliśmy start wyścigu, dostarczyło nam nie tylko dużych emocji, ale było też wspaniałą promocją miasta w Polsce i na świecie. Zawodnicy byli zauroczeni naszym miastem i bardzo życzliwie wypowiadali się o Sanoku. Tegoroczne plany organizacji mety stawiają przed nami spore wyzwania. Przyczynią się do rozpropagowania turystycznych walorów Sanoka i z tego względu warto podjąć ten wysiłek

– mówi burmistrz Matuszewski.

Fot. Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski – Mieszkańcy | Facebook

Tour de Pologne ponownie w Bieszczadach

Czwarty etap Tour de Pologne odbędzie się 2 sierpnia 2022 roku. Start zaplanowano na Rynku w Lesku. Następnie kolarze przejadą małą pętlą bieszczadzką przez Hoczew, Berezkę, Myczków, Polańczyk, Sakowczyk, Rajskie, Polanę, Czarną Górną, Równię, Ustrzyki Dolne. Dalej zawodnicy będą kierować się na Krościenko, Liskowate, Arłamów, Wolę Korzeniecką, Birczę, Tyrawę Wołoską, Bykowce, by po 179 kilometrach dotrzeć ostatecznie do Sanoka.

Trasa czwartego etapu będzie prowadzić przez Bieszczady czy góry Sanocko-Turczańskie. Charakterystyczną cechą tego odcinka będą liczne wzniesienia i zjazdy. Zawodnicy będą mieli do zdobycia 3 premie lotne: w Ustrzykach Dolnych, gminie Fredropol oraz Birczy. Ponadto 3 premie górskie w gminie Czarna (II kategoria), przy Hotelu Arłamów (II kategoria), a na 30 kilometrów przed metą w Sanoku, kolarze powalczą o trzecią premię górską w Leszczawie (II kategoria).