Do makabrycznego odkrycia doszło w miniony poniedziałek pomiędzy miejscowościami Brzegi Dolne, a Krościenko. Nieopodal drogi głównej odnaleziono zabite zwierzęta, w tym kilkanaście lisów, borsuka czy żbika.

O niecodziennym odkryciu pracownicy Fundacji Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt zostali poinformowani w miniony poniedziałek przez właścicieli posesji zlokalizowanej między Brzegami Dolnymi, a Krościenkiem. Nieopodal drogi głównej urządzono składowanie zabitych zwierząt. W obrębie jednego miejsca znaleziono kilkanaście lisów, borsuka, żbika, psa, wydrę, foliowy worek ze szczątkami zwierząt, w tym kilka głów koziołków oraz kilkanaście szkieletów.

Część z tych zwierząt, leżała tam już dłuższy czas. Niektóre z nich mogły trafić całkiem niedawno, niektóre w jednym miejscu jedno na drugim, inne w losowych punktach

– informuje Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt.

O całym zdarzeniu poinformowano funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii. Na miejscu przeprowadzono oględziny i wszczęto dalsze procedury.

W jakich okolicznościach zwierzęta były tam zwożone? Jaka była przyczyna ich śmierci? Kto nie jedno razowo, a wielokrotnie pozwolił sobie na to? Wszystko jest obecnie ustalane. Jeśli również ktoś rozpoznaje psa ze zdjęcia, jest to jego pies, który zaginął, bądź zna właściciela zwierzęcia prosimy o pilny kontakt – 720704886

– dodają pracownicy Fundacji.

Dla osób, które posiadają informację o sprawcy, bądź fakty, które umożliwiają jego ustalenie, jeden ze sponsorów Bieszczadzkiej Organizacji Ochrony Zwierząt przewidział wysoką nagrodę finansową.

UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

Fot. Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt | Facebook
« z 8 »

Źródło i zdjęcie główne: Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt