Sowy od dawna fascynują ludzi, rozbudzają ich wyobraźnię, zajmują ważne miejsce w naszej kulturze i w mitach. Wiedzą o tym pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, którzy zorganizowali cykl wykładów dla uczniów z bieszczadzkich szkół podstawowych.

W miniony czwartek w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Lutowiskach odbył się cykl wykładów, będących częścią ogólnopolskiego wydarzenia edukacyjnego „Noc Sów”. Przedsięwzięcie skierowano do uczniów ze szkół podstawowych z Lutowisk, Czarnej i Polany. W czasie prelekcji dzieci miały możliwość poznania gatunków sów występujących w naszym kraju oraz odkryły tajniki ich życia. Mimo że najczęściej schowane są w mroku nocy, starej dziupli lub na strychu i tak zaskakują z bliska swoją urodą. Oglądając muzealne eksponaty, uczestnicy spotkania mogli się o tym przekonać na własne oczy.

Po prelekcji przyszedł czas na sprawdzenie nabytej wiedzy – quiz o sowach. Nauka „nie poszła w las”. Uczniowie i uczennice poprawnie rozwiązali test, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki oraz nagrody dla szkół.

Spotkanie edukacyjne zorganizował Bieszczadzki Park Narodowy, we współpracy z nadleśnictwami Lutowiska i Stuposiany.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA EDUKACYJNEGO „NOC SÓW”

Źródło i zdjęcie główne: BdPN