Letni Puchar Bieszczadów w Skokach Narciarskich rozstrzygnięty. W kategorii Open wygrał Dawid Kaszuba z miejscowego ZKN Sokół Zagórz

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Przeczytaj również:

Aktualności

Pod koniec sierpnia konkursowa rywalizacja w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej zawitała na kompleks skoczni Zakucie w miejscowości Zagórz. W Letnim Pucharze Bieszczadów będącym jednocześnie Mistrzostwami Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego zmierzyli się młodzi adepci narciarstwa, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Skoczkowie klubów z Polski, Ukrainy i Łotwy rywalizowali na skoczniach K-20 oraz K-40. Emocji nie zabrakło, a zawodnicy zaprezentowali kunszt skoków. Rywalizacja odbyła się w pięciu kategoriach wiekowych: Dziewczęta Młodsze (urodzone w 2010 roku i młodsze), Dziewczęta (urodzone w 2008 i 2009 roku), Chłopcy Młodsi (urodzeni w 2013 roku i młodsi), Chłopcy (urodzeni w 2010 i 2011 roku) oraz kategoria OPEN.

Na początku, na skoczni, której punkty konstrukcyjny umiejscowiony jest na 20 metrze rywalizowały dziewczęta. W kategorii Dziewcząt Młodszych zwyciężyła Lena Bogusz (LKS Klimczok Bystra), która poszybowała 21,5 oraz 23 metry i triumfowała z łączną notą 241,1 punktów. Drugie miejsce zajęła Paulina Knapik (WSS Wisła Wisła) oddając skoki na odległość 22,5 oraz 21,5 metra i w ten sposób uzbierała 212,7 punktów. Podium uzupełniła Milena Hula (SSR LZS Sokół Szczyrk), która skoczyła dwukrotnie 19,5 metra i zakończyła zmagania mając na koncie 205,2 punktów.

W kategorii Dziewcząt na obiekcie K-40 zwyciężyła Julia Fender (30 i 29,5 metra - 150,4 pkt). Za nią uplasowały się Oliwia Bury (32 i 31 metrów – 142,6 pkt) oraz Daria Herarymiuk (23 i 23,5 metra – 91,8 pkt).

[Best_Wordpress_Gallery id="844" gal_title="Letni Puchar Bieszczadów w Skokach Narciarskich"] Wśród Chłopców Młodszych, którzy rywalizowali na obiekcie K-20 najlepszy okazał się być Oskar Rączka (KS Chochołów), który poszybował dwukrotnie 22,5 metra i triumfował z łączną notą 250 punktów. Drugie miejsce przypadło Janowi Malczewskiemu (KS Rutkow-Ski), który skoczył 22,5 oraz 23 metry i uzbierał 249,9 punktów. Na najniższym miejscu na podium stanął Bartosz Matuszny (WSS Wisła Wisła) lądując dwukrotnie na 21 metrze i uzyskując tym samym notę 229,6 punktów.

W konkursie Chłopców na obiekcie K-40 wygrał Adam Pilch (38 i 39 metrów – 216,4 pkt). Za nim sklasyfikowani zostali Wiktor Sosna (dwukrotnie 35 metrów – 187,5 pkt) oraz Daniel Rączka (dwukrotnie 35 metrów – 186 pkt).

W kategorii Open na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Kaszuba (ZKN Sokół Zagórz), który poszybował 40,5 oraz 40 metrów i triumfował z łączną notą 227,1 pkt. Drugie miejsce zajął Jakub Cichowlas (WWS Wisła Wisła), który skoczył 38,5 oraz 39,5 metra i uzbierał 217,1 pkt. Podium uzupełnił Rafał Luberda (KS Rutkow-Ski), który oddał skoki na odległość 38 oraz 39 metrów i zakończył zmagania mając na koncie 216,6 pkt.

Pełne wyniki Letniego Pucharu Bieszczadów w formacie PDF są dostępne pod tym linkiem.

Zdjęcie główne: Kamil Mielnikiewicz