Policjanci z Leska prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla do jakiego doszło wczoraj, w godzinach wieczornych na ulicy Piłsudskiego w Lesku.

Służby ratunkowe zostały poinformowane wczoraj około godziny 19 o zdarzeniu drogowym na ulicy Piłsudskiego w Lesku. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy państwowej jednostki straży pożarnej z Leska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz trzy radiowozy. Odcinek drogi krajowej nr 84 przez ponad 30 minut był całkowicie zablokowany. Następnie wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia trwały ponad 2 godziny.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących w miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem nie zachował należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania.

Kierujący motocyklem marki Suzuki, 20-letni mieszkaniec powiatu leskiego, podczas wykonywania manewru wyprzedzania kilku pojazdów nie zachował szczególnej ostrożności. W wyniku tego uderzył w bok samochodu marki Audi, kierowanego przez 26-letniego mieszkańca powiatu bieszczadzkiego

– informuje nas sierżant sztabowy Natalia Brzozowska z komendy w Lesku.

W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Aktualnie czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowej Policji w Lesku.