Wracamy do tematu groźnej kolizji drogowej w miejscowości Huzele. Jednym z jej uczestników zdarzenia był policjant pracujący na co dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z innym pojazdem po czym uciekł. Aktualnie w sprawie 45-letniego funkcjonariusza trwa wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne.

Spowodował kolizję i uciekł

Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 maja. Jak informuje leska komenda, w nocy, na drodze panowała gęsta mgła. Kierujący samochodem marki Audi, 20-letni mieszkaniec powiatu leskiego podróżujący z trojgiem pasażerów zauważył, że z naprzeciwka w jego kierunku nadjeżdża Toyota Corolla. Pojazd zbliżał się, jadąc na czołowe zderzenie. 20-latek chcąc uniknąć kolizji zjechał na przeciwny pas. Pomimo szybkiej reakcji doszło do bocznego zderzenia, w którym Toyota wpadła do rowu, forsując pobliskie ogrodzenie i znajdujący się za nim ogród na prywatnej posesji. Kierowca Audi po sprawdzeniu, czy nic się nie stało jego pasażerom wezwał policję.

W trakcie tych czynności, kierujący Toyotą oddalił się z miejsca zdarzenia jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy.

W wyniku czynności prowadzonych przez leską komendę, okazało się, że samochód należy do miejscowego policjanta. Rozpoczęto poszukiwania przy pomocy psa tropiącego. Działania zakończyły się po prawie 11 godzinach. Mężczyzna został przebadany alkomatem, który nie wykazał zawartości alkoholu w jego organizmie. Pobrano od niego także krew do badań.

Czynności procesowe wobec

Początkowo sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Lesku, jednak z uwagi na fakt, że dotyczy ona policjanta miejscowej jednostki, finalnie sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Sanoku, która zajmie się wyjaśnieniem dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Ponadto w Komendzie Policji Powiatowej w Lesku wszczęto postępowanie dyscyplinarne, które powinno zakończyć się po 30 dniach. Celem takiego działania jest wyjaśnić, czy funkcjonariusz dopuścił się nieprawidłowości. Za popełniony czyn grozi mu między innymi wydalenie ze służby. Aktualnie 45-letni policjant przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Zdjęcie główne: Podkarpacka Policja