Lech Czaja nie jest już szkoleniowcem IV-ligowego MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne. Trener opuścił klub za porozumieniem stron.

Zarząd klubu MKS Arłamów Ustrzyki Dolne poinformował o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym trenerem pierwszej drużyny Lechem Czają. Do końca obecnego sezonu jego obowiązki przejmie pełniący rolę drugiego szkoleniowca – Piotr Kowalski.

Decyzja ta została podjęta wspólnie przez zarząd klubu oraz trenera. Trenerowi dziękuje za zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju naszej drużyny i życzymy powodzenia w kolejnych piłkarskich projektach

– czytamy w oficjalnym komunikacie.

Pod wodzą trenera Czaji, drużyna MKS-u Arłamów rozegrała łącznie 10 spotkań. Jedynie w starciu z MKS-em Kańczuga, Błękitnymi Ropczyce i Czarnymi Trześń udało się zanotować na koncie komplet punktów. Wyższość rywala, zespół z Ustrzyk Dolnych musiał uznać 6 razy, a w meczu z Sokołem Kolbuszowa Dolna doszło do podziału punktów.

Niespełna 5 miesięcy na ławce trenerskiej MKS-u

Lech Czaja dołączył do klubu z Ustrzyk Dolnych w połowie grudnia 2021 roku, zastępując tym samym na ławce trenerskiej Piotra Ożoga i Kamila Walaszczyka. 40-letni szkoleniowiec przez większość swojej kariery kojarzony był z Karpatami Krosno, gdzie przez 16 lat pracował z tamtejszą młodzieżą. W tym czasie, przez 7 lat, działał także w kadrach młodzieżowych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Przed podjęciem współpracy z bieszczadzkim zespołem, Lech Czaja zasiadał na ławce trenerskiej między innymi w takich klubach jak Nafta Jedlicze, Wisłok Sieniawa, a także 1. FK Svidnik, występujący na co dzień w słowackiej trzeciej lidze.

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne po 29 rozegranych meczach plasuje się dopiero na 18 pozycji z dorobkiem 28 punktów. Do końca sezonu 2021/2022 pozostało już 9 spotkań.

Zdjęcie główne: MKS Arłamów Ustrzyki Dolne