Lasy Państwowe po raz kolejny włączają się w działania pomocowe na rzecz Ukrainy. Tym razem, w ramach prowadzonej na szeroką skalę ogólnopolskiej akcji „Plecak dla Ukrainy”, przygotowują ekwipunek ze specjalistycznym wyposażeniem terenowym.

Pomysł na akcję pod hasłem „Plecak dla Ukrainy” zrodził się w odpowiedzi na list skierowany do Józefa Kubicy, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych przez leśników ze Lwowa. Lwowski Okręgowy Wydział Leśnictwa i Łowiectwa utworzył formację Ochotniczej Obrony Terytorialnej, która liczy 900 osób. W jej skład wchodzą leśnicy obwodu lwowskiego.

Pomoc dla lwowskich leśników

Jednostka zwróciła się z prośbą o udzielenie pomocy humanitarnej dla Braci Leśnej w Ukrainie. Wsparcie dotyczyło ochrony i zagospodarowania lasu w warunkach konfliktu zbrojnego wywołanego agresją Federacji Rosyjskiej. W związku z tym Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych zaangażowała wszystkie regionalne dyrekcje w realizację akcji „Plecak dla Ukrainy”. Każda z tych jednostek kupuje i wyposaża plecaki, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez leśników zza naszej wschodniej granicy.

W skład ekwipunku wchodzą między innymi obuwie i odzież terenowa, termiczna, apteczki, termosy, latarki taktyczne, powerbanki, lornetki, ogrzewacze, a także żywność o długim terminie przydatności, jak konserwy, kabanosy czy suchary wojskowe. W ramach pierwszej transzy przygotowało kilkaset sztuk pojemnych, 120 litrowych plecaków, każdy o wartości około 1000 złotych.

Źródło i zdjęcie główne: Lasy Państwowe