Przed dwoma tygodniami Polski Związek Narciarski ogłosił skład kadry narodowej na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. W drużynie biegaczy, znaleźli się zarówno zawodnicy, jak i sztab szkoleniowy, a w nim dwóch kuzynów pochodzących z Ustrzyk Dolnych – Kamil i Paweł Fundanicz.

XXIV zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie zostały otwarte. Po oficjalnym wydarzeniu podczas którego, na Stadionie Narodowym zapalono olimpijski znicz, zawodnicy z całego świata rozpoczną sportową rywalizację. Do Chin poleciało łącznie 57 polskich sportowców, 30 kobiet i 27 mężczyzn, oraz 71 osób współpracujących z nimi w sztabach.

Polska reprezentacja w biegach narciarskich

Podczas igrzysk olimpijskich odbędą się zawody między innymi w biegach narciarskich, w których wystąpi dziesięcioro reprezentantów Polski. W Pekinie zaprezentuje się pięć kobiet: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz i Karolina Kukuczka oraz czterech mężczyzn: Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury i Mateusz Haratyk.

W ramach zmagań sportowcy wystąpią w sześciu konkurencjach: biegach łączonych, sprintach i sprintach drużynowych, sztafetach, biegach indywidualnych i biegach masowych.

Byli zawodnicy MKS-u Halicz Ustrzyki Dolne w Pekinie

Fot. MKS Halicz Ustrzyki Dolne | Facebook

Nad dobrym przygotowaniem, zarówno sportowców, jak i sprzętu czuwać będzie specjalny sztab, w którym znaleźli się dwaj kuzyni z Ustrzyk Dolnych. Kamil i Paweł Fundanicz to byli zawodnicy drużyny MKS-u Halicz Ustrzyki Dolne. „Jesteśmy dumni, że nasi byli zawodnicy wspierają w sportowej rywalizacji naszych olimpijczyków w Chinach” – czytamy w mediach społecznościowych zespołu z Bieszczadów.

Kamil Fundanicz pełni rolę asystenta trenera głównego Lukáša Bauera, z kolei Paweł Fundanicz będzie odpowiedzialny między innymi za prawidłowe przygotowanie sprzętu.

Pierwsze zawody w biegach narciarskich mężczyzn odbędą się w najbliższą niedzielę, 6 lutego. Będzie to bieg łączony 15+15 kilometrów.