Kreatywnie, kolorowo i wesoło. Tak w trzech słowach można podsumować pierwszy dzień obchodów Dni Leska. Podczas dzisiejszej imprezy mogliśmy nie tylko obejrzeć wyjątkowe przebrania uczniów szkół z terenu gminy Lesko, ale również posłuchać przygotowanych przez nich występów artystycznych.

Dzisiejsze obchody rozpoczęły się pod liceum ogólnokształcącym, skąd dzieci, młodzież i starsi przeszli uroczystym korowodem na bulwary obok basenu Aquarius. Na miejscu, na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Jako pierwsze na scenie pojawiła się Agnieszka Nanaszko, dyrektor Bieszczadzkiego Domu Kultury, która przywitała przybyłych gości. Następnie Adam Snarski, burmistrz Leska przekazał na ręce przewodniczących szkół symboliczny klucz do bram miasta.

Kolejną częścią wydarzenia były występy artystyczne uczniów z terenu gminy. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka, Przedszkola Wesoły Ludek, dzieci ze szkół podstawowych z Leska, Manasterca i Hoczwi czy młodzież z Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Leśnych oraz Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych.

Podczas dzisiejszego dnia odbył się także konkurs na najbardziej kreatywne przebranie, które jednocześnie musiało być związane z historycznymi, legendarnymi oraz bajkowymi postaciami nawiązującymi do 550-letniej historii Leska. W kategorii klas 1-3 wyróżnienie trafiło do Michaliny Bończak, w kategorii klas 4-8 do Zuzanny Bochnak oraz w kategorii klas szkół ponadpodstawowych do Emilii Pankiewicz. Ponadto dyplom i słowa uznania skierowane zostały do Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku.

Fot. Kamil Mielnikiewicz
« z 67 »

Przez cały czas o bezpieczeństwo uczestników dbali policjanci, którzy przygotowali również swoje stoisko profilaktyczne. Funkcjonariusze wręczyli dzieciom, które już samodzielnie mogą poruszać się po drogach odblaski, zaś najmłodsi mogli wykonać „policyjną legitymację” z odciskami własnych paluszków. Pierwszy dzień Dni Leska minął także pod znakiem festiwalu kolorów oraz zawodów w plażową siatkówkę oraz piłkę nożną.

DRUGA CZĘŚĆ GALERII ZDJĘCIOWEJ