Po kilku miesiącach, korona zapory w Solinie została ponownie otwarta na stałe. Jak informuje PGE Energia Odnawialna, obowiązuje jednak ograniczenie związane z ograniczeniem czasowym.

Trakt pieszy na zaporze otwarty na stałe

PGE Energia Odnawialna poinformowała w najnowszym komunikacie o otwarciu na stałe korony zapory wodnej w Solinie. Od dzisiaj z przejścia traktem pieszym będzie można skorzystać codziennie w godzinach 06:00 – 22:00. Nadal nieodstępne do odwołania pozostaje zwiedzanie wnętrza zapory.

To najważniejszy punkt dla wszystkich odwiedzających

Przejście przez zaporę w Solinie to jeden z najważniejszych punktów dla każdego, kto przyjeżdża w Bieszczady. Budowla zachwyca nie tylko swoją wielkością, masywnością ale również długością. Niestety na przestrzeni ostatniego czasu, wejście na ten obiekt było bardzo ograniczone.

Trakt pieszy na zaporze w Solinie zamknięto 1 kwietnia 2020 roku. Dyrektor Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce podjął taką decyzję w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i kolejnymi restrykcjami na terenie naszego kraju. Następnie obostrzenia zaczęto powoli znosić, a goście odwiedzający Bieszczady ponownie mogli skorzystać z tej atrakcji. Początkowo zakaz wstępu na zaporę obowiązywał od godziny 22:00 do 6:00, potem od 18:00 do 6:00, a w ciągu następnych miesięcy przejście przez nią w dniach od poniedziałku do piątku stało się niemożliwe. Bramy otwierane były jedynie w soboty, niedziele, podczas weekendu świątecznego i długiego weekendu majowego i to też w ograniczonym przedziale czasowym.

Na stałe otwarcie zapory czekali nie tylko turyści ale także przedstawiciele branży turystycznej. Obiekt ten jest bowiem w punkcie programu każdej wycieczki.

Zdjęcie główne: Kamil Mielnikiewicz