Wakacje to odpoczynek, ale ten musi być bezpieczny. Ze względu na to, strażacy z Leska i Ustrzyk Dolnych obok akcji ratowniczo-gaśniczych dbają o profilaktykę. Jednym z letnich zadań mundurowych jest kontrola obozowisk, także harcerskich.

Strażacy z Leska skontrolowali w ostatnich dniach miejsca obozowisk harcerskich pod namiotami w Ośrodku Berdo w Myczkowcach. Jak informuje starszy kapitan Marek Wdowin, w trakcie wizyty omówiono zasady postępowania w przypadku wystąpienia zjawisk zagrażających życiu i zdrowiu uczestników. Ponadto sprawdzono procedury ewakuacji do bezpiecznego schronu. Na koniec funkcjonariusze przeprowadzili krótkie szkolenie z obsługi radiotelefonu przekazanego harcerzom do kontaktu ze Stanowiskiem Kierownika Komendanta Powiatowego PSP w Lesku.

Z najmłodszymi spotkali się również strażacy i policjanci z Ustrzyk Dolnych. Mundurowi odwiedzili trzy biwaki harcerskie na terenie bazy obozowej w miejscowości Nasiczne.

Kontroli poddano znajomość procedur ewakuacji, łączność, rozlokowanie obozowisk, stan obiektów, a także podręczny sprzęt gaśniczy

– informuje kapitan Tomasz Dacko z KP PSP w Ustrzykach Dolnych.

Zdjęcie główne: st. asp. Marek Szatkowski / KP PSP Lesko