Koncert zespołu Tołhaje to jedna z zaplanowanych atrakcji podczas Podkarpackiego Szlaku Filmowego. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne wydarzenie zostało przeniesione z Rynku do Ustrzyckiego Domu Kultury w Ustrzykach Dolnych. Początek o godzinie 20:00.

Koncert zespołu Tołhaje to wydarzenie kończące Podkarpacki Szlak Filmowy w Bieszczadach. Występ grupy zaplanowano na godzinę 20:00 na ustrzyckim Rynku. Dzisiaj około godziny 11:00 organizatorzy poinformowali o zmianie lokalizacji. Taka decyzja to wynik niesprzyjających warunków atmosferycznych, bowiem wieczorem prognozowane są intensywne opady deszczu, którym towarzyszyć ma burza.

Koncert odbędzie się w Ustrzyckim Domu Kultury przy ulicy 29-listopada.

Zespół Tołhaje został założony w 2000 roku przez Janusza Demkowicza i Damiana Kurasza. Po pewnym czasie do muzyków dołączyli muzycy: Tomasz Duda, Łukasz Moskal, Maria Kulik, Piotr Rychlec i Maciej Cierliński. W swojej twórczości grupa czerpie inspiracje z pogranicza kulturowego Polski południowo-wschodniej – szczególnie z tradycji grup etnicznych zamieszkujących Bieszczady: Łemków i Bojków. Nazwa Tołhaje oznacza z węgierskiego zbójników grasujących w Beskidach. Zespół, tak jak niegdysiejsi tołhaje, beskidnicy, grasują̨ po folkowej scenie muzycznej, mieszając style i gatunki, tworząc niepowtarzalne aranżacje ludowych pieśni.