Komanda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesku przekazała samochód lekki jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Średniej Wsi. Pojazd służy aktualnie druhom do pomocy osobom, które uciekają przed wojną na Ukrainie.

Przekazanie pojazdu strażackiego

W ostatnich dniach państwowa jednostka z Leska przekazała druhom ze Średniej Wsi samochód lekki marki Volkswagen Transporter T4. Pojazd od 1983 roku służył w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Lesku, jako samochód ratowniczy, następnie jako samochód kwatermistrzowski. Uroczystego przekazania pojazdu dokonał st. bryg. Jacek Dydek, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesku na ręce druhów: Jana Chytły i Piotra Wątora, przedstawicieli OSP KSRG Średnia Wieś.

Fot. st. kpt. Marek Wdowin

Pracowity okres dla strażaków

W związku z obecnie panującą sytuacją, ostatni tydzień był bardzo intensywny i pracowity dla strażaków. Druhowie z ochotniczej jednostki ze Średniej Wsi, działali bezpośrednio na przejściu granicznym w Krościenku, pomagając uchodźcom.

Okazana pomoc nie byłaby tak skuteczna bez samochodu lekkiego. Pojazd służy do przewozu osób oraz działalności ratowniczej

– mówią strażacy OSP KSRG Średnia Wieś.

Druhowie prowadzili działania na przejściu granicznym wspólnie z jednostkami z gminy Lesko, zabezpieczając pomoc przez 48 godzin oraz ze strażakami z różnych jednostek OSP i PSP z całej Polski.

Bezpośrednią pomocą służyliśmy kobietą i dzieciom oraz starszym osobom przed odprawą paszportową i po odprawie, przeprowadzając na stronę Polską, gdzie na nich oczekiwali bliscy, znajomi. Natomiast pozostałych dowoziliśmy do punktów recepcyjnych. Ułatwiając pracę straży granicznej, izby celno-skarbowej oraz wszystkim innym służbą, koordynatorom gminnym i wolontariuszom

– relacjonują druhowie.

Zdjęcie główne: st. kpt. Marek Wdowin