Dzisiaj (1 sierpnia 2021), przed godz. 13.00 w siedlisku agroturystycznym znajdującym się w miejscowości Czystogarb doszło do pożaru.

Fot. OSP KSRG Komańcza

Czystogarb (Czystohorb) to miejscowość położona na granicy Bieszczadów i Beskidu Niskiego, w gminie Komańcza. Na miejsce wysłano jednostki Straży Pożarnej z JRG Sanok i ochotników z OSP KSRG Rzepedź, OSP Wisłok Wielki, OSP KSRG Komańcza.

Zobacz również: Stracili w pożarze dorobek życia. Spłonął pensjonat w Bieszczadach

Siedlisko w Czystogarbie jest gospodarstwem agroturystycznym ze stadniną koni huculskich. Na szczęście ogień rozprzestrzenił się przede wszystkim na poddaszu i nikomu nic się nie stało. Z budynku zdążyło ewakuować się 5 osób, które znajdowały się w środku. Pożar zdołano szybko ugasić dzięki czemu nie objął innych zabudowań. W chwili obecnej budynek nie nadaje się do ponownego zamieszkania.

Przypomnijmy, że to kolejny pożar w regionie. Poprzedni dotknął pensjonat Modryna w Strzebowiskach. Zniszczenia jakie dosięgają obiektów noclegowych w samym szczycie sezonu i do tego w niedługim czasie po okresie pandemii to ogromne nieszczęście dla właścicieli.

Fot. OSP KSRG Komańcza