reklama

Kobieta wypadła z kajaka. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności
reklama

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na Jeziorze Solińskim, niedaleko Soliny. Kobieta pływając kajakiem, wypadła z niego. Pomoc przyszła w ostatniej chwili.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych, ratownik dyżurny Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odebrał zgłoszenie o poszkodowanej nieprzytomnej, która wypadła z kajaka do Jeziora Solińskiego. Tylko dzięki szybkiej interwencji przepływających obok zdarzenia turystów, kobieta została podjęta z wody, a następnie udzielono jej pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po chwili na miejscu zdarzenia pojawił się Zespół Ambulansu Wodnego. Poszkodowaną oddano pod opiekę ratowników, gdzie odzyskała przytomność. Z uwagi na dużą odległość do szpitala, zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Czynności koordynacji akcją przez zespół BWOPR polegały na zabezpieczeniu lądowiska na wyspie „Okresowej” – czytamy w mediach społecznościowych Bieszczadzkiego WOPR.

Poszkodowaną przetransportowano na SOR w Sanoku.

Będąc nad zachowajmy ostrożność

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że najchętniej wypoczywamy nad wodą. Jednak jezioro, rzeka czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność wypoczywających. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Policja przypomina o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w okolicach zbiorników wodnych.

  • Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik,
  • Nie pływajmy w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność wynosi poniżej 50 metrów), gdy wieje porywisty wiatr,
  • Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody ochlapmy nią klatkę piersiową, szyję, kark, krocze i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi,
  • Pamiętajmy, że materac nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło,
  • Nigdy nie pływajmy i nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu,
  • Nie przystępujmy do pływania na czczo – wzmożona przemiana materii osłabia nasz organizm,
  • Nie wypływajmy za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku. Pływanie po zachodzie słońca jest niebezpieczne,
  • Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.
Źródło: BWOPR, policja.pl

Kamil Mielnikiewicz

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama