Od początku kryzysu na Ukrainie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 80 osób poszukiwanych przez polskie i zagraniczne służby.

Od 24 lutego do 17 marca bieżącego roku już ponad miliom osób przekroczyło podkarpacki odcinek granicy z Ukrainy do Polski. Około 93 procent uchodźców stanowią obywatele Ukrainy, pozostały odsetek to obywatele ponad 150 państw z całego świata.

Wszystkie osoby wjeżdżające do Polski są identyfikowane i weryfikowane przez Straż Graniczną. Kluczową kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Polski oraz krajów Unii Europejskiej

– informuje Bieszczadzki Oddział SG.

Każdego dnia, przez całą dobę strażnicy graniczni wkładają ogromny trud, aby proces przekraczania granicy był jak najbardziej sprawny. Dzięki temu osoby uciekające przed wojną szybko znajdują schronienie. Pomimo tak wielkiej skali osób przybywających do Polski, dane wszystkich są sprawdzane w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Od początku kryzysu na Ukrainie funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali już ponad 80 osób poszukiwanych za różnego rodzaju przewinienia, w tym poważne przestępstwa. Ostateczną decyzję o dalszym losie zatrzymanych podejmuje sąd.

Źródło i zdjęcie główne: BiOSG