Klimatyczny koncert w bliskości z naturą. W takiej atmosferze minął koncert Joanny Aleksandrowicz w parku miejskim w Lesku. Artystka zaprezentowała najbardziej znane hity z polskich filmów i musicali, a dzięki wyjątkowej barwie głosu, zgromadzona publiczność mogła przenieść się niejako w inną rzeczywistość.

Na blisko dwie godziny przestrzeń parku miejskiego wypełniona została dźwiękami niesamowitej muzyki z najbardziej znanych hitów z polskich filmów. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła Joanna Aleksandrowicz, która – jak podkreśliła Agnieszka Nanaszko, dyrektor Bieszczadzkiego Domu Kultury – dzięki swojej determinacji i ambicji stworzyła autorski, ponadczasowy projekt koncertów „Od nocy do nocy”.

Joanna Aleksandrowicz to wspaniała wokalistka, aktorka występująca na deskach wielu polskich teatrów. W 2021 roku z jej udziałem odbyła się premiera filmu „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego, a rok wcześniej, miała miejsce premiera jej płyty

– mówiła dyrektor przed rozpoczęciem koncertu.

Fot. Kamil Mielnikiewicz
« z 41 »

Publiczność wysłuchała utworów z najsłynniejszych polskich filmów i musicali, takich jak między innymi: „Noce i dnie”, „Hallo Szpicbródka”, „Vabank”, „Musical Metro” oraz cykl tang Astora Piazzolli. Artystka wyznała, że koncert ma niejako charakter wewnętrznych przeżyć. Aby każdy pomyślał o sobie, o swoich najbliższych, o tym, co dla każdego jest w życiu najważniejsze i sprawia szczęście.

„Od nocy do nocy” artystka zagrała na ponad 200 scenach muzycznych w Polsce i za granicą. Tytuł odnosi się do jej codziennego życia.

Koncert mówi wiele o mojej wrażliwości i o tym, jak wyobrażałam sobie świat, jaka muzyka towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Zawsze warto nie zatrzymywać się w pół drogi, tylko robić wszystko na sto procent

– mówiła artystka.

Joanna Aleksandrowicz w 2021 roku zrealizowała wraz z zespołem ponad 30 letnich koncertów blisko natury, w wyjątkowych aranżacjach świetlnych. Koncepcja koncertu na trawie jest jej autorską, w której aktorka chciała zachować klimat i nastrój, co niewątpliwe się udało. Projekt ten jest kontynuowany w bieżącym roku, wzbogacony o tournee po perłach historii i miejscach pięknych nieodkrytych – plażach, ogrodach, parkach. Koncert ten grany z wysokiej klasy muzykami cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce. W listopadzie 2021 roku zespół wraz z kwartetem smyczkowym uświetnił Finał Dni Kultury Polskiej w Wilnie, ale to nie było jedyne spotkanie poza granicami naszego kraju.