Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie odbędą na stoku Areny Narciarskiej Jaworki-Homole w Szczawnicy. W zawodach mogą wziąć udział strażacy ochotnicy z całej Polski, również z terenu Bieszczadów.

Do zawodów bez wcześniejszych eliminacji mają możliwość przystąpić strażacy OSP z całego kraju. Jednostki mogą zgłosić swoich reprezentantów do konkurencji indywidualnej lub drużynowej lub do obu.

“Podczas mistrzostw obowiązkowo wszyscy zawodnicy startują w ubraniu strażackim specjalnym typu Nomex (kurtka + spodnie) oraz w hełmie. Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni. Warunkowo w każdej z konkurencji i ich podziałach organizatorzy dopuszczają z danej jednostki OSP do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat. Podobnie jak podczas poprzednio rozgrywanych edycji, klasyfikacja w konkurencji indywidualnej slalom gigant narty jest z podziałem na druhów, druhny i wiekowym” – informują organizatorzy.

Konkurencja indywidualna slalom gigant snowboard jest otwarty i bez podziału – tu możliwy jest podział przy minimum 6 startujących druhnach. Z kolei w konkurencji drużynowej: Strażackim Slalomie Gigancie startują 4 osobowe zespoły. Mają one do pokonania trasę slalomu jadąc z wężem strażackim. Drużyny w jeździe na nartach klasyfikowane są z podziałem na druhów, druhny oraz zespoły mieszane składające się z 2 druhów i 2 druhen.

Konkurencja drużynowa w snowboardzie klasyfikowana jest bez podziału na druhów i druhny, a skład 4 osobowej drużyny może być również mieszany w dowolnej kombinacji ilościowej druhów i druhen.

Aby zarejestrować się na zawody, należy przesłać listę zgłoszeniową drogą mailową najpóźniej do dnia 23 lutego 2022 roku do północy. Informacje, pobieranie druków zgłoszeniowych i regulaminu od organizatorów tylko poprzez kontakt mailowy: tokbike1@op.pl.