Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bieszczady zimą, czyli jak aktywnie spędzić czas w tym zakątku Polski

Przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym. Używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatów leskiego i bieszczadzkiego przed intensywnymi opadami śniegu do godziny 3 w nocy. W tym czasie prognozowane są opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 15 centymetrów do 20 centymetrów.

Autor: Kamil Mielnikiewicz