Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Zwiedzaj Bieszczady z aplikacją

foto Bieszczadzki Park Narodowy

informacja-turystyczna Bieszczadzki Park Narodowy zachęca do skorzystania z najnowszej bezpłatnej aplikacji na smartfony BIESZCZADY& GÓRNY SAN, która dostępna jest już w Sklepie Play.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 13 sierpnia 2020 20:28 | Aktualizacja: 13 sierpnia 2020 20:28

Aplikacja dostępna jest w polskiej, słowackiej i angielskiej wersji językowej. Pozwoli ona odkrywać przepiękne, dzikie tereny doliny górnego Sanu, wzdłuż polsko-ukraińskiej granicy. Zachwyci nie tylko miłośników przyrody, ale także wszystkich, którzy chcą poznać historię tych miejsc. 

 

Wędrówka wiedzie ścieżkami przyrodniczo-historycznymi, gdzie można odkrywać ślady dawnych mieszkańców wsi Beniowa, Sianki, czy Dźwiniacz Górny. Pomoże poznać gatunki roślin kwitnących na rozległych łąkach, czy też gatunki zwierząt zamieszkujących dolinę. 

 

W eksplorowaniu tych terenów pomagają piękne fotografie, panoramy sferyczne oraz modele 3D nieistniejących obiektów sakralnych, czy też dawnego dworu rodziny Stroińskich z Sianek. Dodatkową atrakcją są audiobooki przygotowane na ścieżki przyrodniczo-historyczne „W dolinie górnego Sanu” oraz „Tarnawa Niżna-Dźwiniacz Górny”.

 

Dolinę górnego Sanu można zwiedzać z aplikacją również na rowerze, bryczką, a także na huculskim grzbiecie, w czym pomogą mapy z dokładnym przebiegiem tras. 

 

Aby aplikacja w pełni działała w trybie offline, wystarczy przed wyruszeniem w teren zaktualizować bazę danych w Ustawieniach. Aplikacja została wykonana w ramach mikroprojektu pn.: Świat przyrody i kultury Karpat Wschodnich – wspólna promocja – lepsza ochrona”, współfinansowanego przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020.

 

źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.