Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Przetestowaliśmy nową ścieżkę pieszo-rowerową

informacja-turystyczna O tym, że w Bieszczadach w temacie ścieżek rowerowych jeszcze wiele do zrobienia, wiedzą wszyscy miłośnicy dwóch kółek. Choć w tym zakresie potrzebna jest zmiana systemowa, stawiane są drobne kroki. Też ważne. Sprawdziliśmy nową ścieżkę.

JZ

Opublikowano: 6 września 2020 10:01 | Aktualizacja: 6 września 2020 11:09

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w gm. Solina oddał do użytku nową ścieżkę pieszo-rowerową, łączącą wieś Berezka z Myczkowem (tzw. Spęd). 

 

Ścieżka to krótki, kilkuset metrowy odcinek wysypany kamieniami, biegnący równolegle do ruchliwej drogi 894 Hoczew-Polańczyk.

 

Jest to świetne rozwiązanie pozwalające pieszym i rowerzystom bezpiecznie wędrować w stronę Polańczyka. 

 

GOKSiT poinformował dziś o wyznakowaniu nowej trasy. My sprawdziliśmy ją wcześniej. 

 

W przypadku pieszej wędrówki - bez zarzutu. Ścieżką idzie się bezpiecznie, wśród drzew, od strony Berezki w kierunku Myczkowa jest niewielkie podejście. Dalej można spokojnie krótkim odcinkiem polnym, a potem chodnikiem iść w stronę Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków.

 

Niestety wśród rowerzystów zdania mogą być podzielone. 

 

Ścieżka wysypana jest słabo ubitymi kamieniami, po których dość trudno się jedzie. Pod górkę zwłaszcza. Z górki może być niebezpiecznie, choć wprawni rowerzyści na pewno sobie poradzą. 

 

W sobotę poleciliśmy ścieżkę rowerzystom, przebywającym w jednym z pensjonatów w Berezce, którzy chcieli dotrzeć do Polańczyka alternatywną trasą. 

 

"Fajnie, że nie jedzie się po szosie, ale po tych kamieniach to ciężko. Daliśmy radę, ale koła  się w nich zakopują."

 

Nasza ogólna ocena: 4 ;) 

 

Czytaj także: 

 

⇒ Zwiedzanie przez bieganie. Do źródeł Sanu

 

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 20 dni temu | ocena +2 / -0

  Dyrektor GOKSiT

  Słup przy głównej drodze oczywiście zostanie postawiony. Pozdrawiam.

 • 20 dni temu | ocena +1 / -0

  Asia

  słupek stoi na skrzyżowaniu ścieżek, więc nie w złym miejscu, chyba brakuje dodatkowego przy drodze?

 • 20 dni temu | ocena +1 / -1

  cudowne dziecko dwóch pedałów czyt. rowerzysta

  do tego marne oznaczenie od str. Berezki słupek z informacją jest schowany na samym dole przed skrętem na ścieżkę a powinien być wyżej przy drodze