Przejażdżka hucułem w Bieszczadach

foto Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego w Bieszczadzkim Parku Narodowym / Facebook

informacja-turystyczna Jazda konna to wspaniała atrakcja zarówno dla młodszych jak i starszych osób. Na pewno nie jest to łatwy sport, jednak każdy moment może być odpowiednim, aby rozpocząć swoją przygodę w siodle.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 23 lipca 2020 08:07 | Aktualizacja: 23 lipca 2020 09:24

Jazda konna wymaga od jeźdźca przede wszystkim spokoju, kultury, umiejętności koncentracji oraz cierpliwości, która w wielu sytuacjach może okazać się kluczowa, aby rozpocząć jazdę. Zasiadając w siodle nie musimy posiadać dobrej kondycji fizycznej, natomiast wymaga to od nas prawidłowej koordynacji ruchowej i poczucia rytmu. 

 

Podstawowym elementem jazdy jest nawiązanie pozytywnej więzi z wierzchowcem. Zwierzę musi poczuć nasze opanowanie. Jeżeli tak się stanie, mamy gwarancje, że odwdzięczy się spokojną przejażdżką. 

 

Jazda konna oraz jej nauka z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym rodzajem spędzania aktywnego wypoczynku.

 

W Bieszczadach istnieje wiele takich miejsc, gdzie możemy odbyć podróż w siodle. Jednym z takich miejsc jest Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Odkrywanie tego malowniczego terenu na hucułach to znakomita przygoda głównie dla zaawansowanych jeźdźców, ponieważ trasy dobierane są w ten sposób, że często właśnie tylko tak mamy możliwość dotrzeć do tych miejsc. 

 

Organizatorzy zapraszają do Wołosatego oraz Tarnawy Niżnej

 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.