Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nowe miejsce na ucieczkę od cywilizacji

foto Bieszczadzki Park Narodowy

informacja-turystyczna Bieszczadzki Park Narodowy w miejscowości Tarnawa Niżna przygotował nowe pole biwakowe. To świetna oferta dla wszystkich chcących odpocząć od cywilizacji.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 14 sierpnia 2020 08:31 | Aktualizacja: 14 sierpnia 2020 08:32

Pole zlokalizowane jest tuż przy obiekcie noclegowym "Baza nad Roztokami", przy wejściu na ścieżkę przyrodniczo-historyczną "Tarnawa Niżna-Dźwiniacz Górny" i stanowi doskonałą bazę wypadową na ścieżki piesze i rowerowe w dolinie górnego Sanu.

 

Obiekt sezonowy, czynny jest od połowy kwietnia do połowy listopada. 

 

Wieś Tarnawa Niżna położona jest na obszarze enklawy Parku "Dolina Górnego Sanu", tuż przy granicy z Ukrainą. Ta niewielka miejscowość i okolice oferują turystom: 

 

Ścieżki przyrodniczo- historyczne: "Tarnawa Niżna-Dźwiniacz Górny" oraz "W dolinie Górnego Sanu" oraz ścieżki spacerowe: Tarnawa oraz Sokoliki Górskie, liczne trasy rowerowe, udostępnione turystycznie torfowiska wysokie z drewnianymi kładkami (w tym jedna dla niepełnosprawnych) wraz z parkingiem i toaletą, hotelik turystyczny „Baza nad Roztokami” oferujący także posiłki, usługi turystyki konnej (bryczki, jazdy wierzchem, oprowadzanie) - Stanica Konia Huculskiego w Tarnawie Niżnej czy punkt obserwacji „gwiezdnego nieba” (działa wyłącznie z przewodnikiem).

 

Bieszczadzki Park Narodowy dla wszystkich osób chcących skorzystać z pola biwakowego przygotował miejsca parkingowe, kontener sanitarny (prysznice z ciepłą wodą, toalety), ławy i ławostoły oraz miejsca na ognisko. 

 

źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.