Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Dlaczego warto wybrać się na szlak z Przełęczy Wyżnej na Dział?

informacja-turystyczna Odcinek szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej (872 m n.p.m.) na Dział (1103 m n.p.m.) to najnowsza trasa w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 16 sierpnia 2020 11:00 | Aktualizacja: 16 sierpnia 2020 11:06

Dlaczego warto wybrać ten szlak?

 

Po pierwsza trasa wiedzie lasem, który zapewnia cień i chłód. Po drugie szlak prowadzi przez łagodny trawers, o stałym nachyleniu. Wędrowcy o słabszej aktywności fizycznej nie powinni się zmęczyć, a dzieci szybko się nie zniechęcą do dalszej podróży. Ostatnia i dla wielu najważniejsza zaleta – znikoma ilość osób przemierzających właśnie tą ścieżkę. 

 

Pewnym urozmaiceniem wędrówki zalesionym grzbietem Działu, są pojawiające się po drodze polany. W ciszy i spokoju możemy kontemplować widoki na południową, słowacką stronę. Pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego podczas przyrodniczych obserwacji, zauważyli pierwsze kwitnące okazy goryczki trojeściowej, owocującą borówkę czarną i drewniejące już okrywy bukwi.

 

źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.