Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

9 października. Wernisaż nowej wystawy w sanockim BWA

foto BWA Galeria Sanocka

imprezy BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy Michała Mroczki - "Mokre groby"

Asia Paś

Opublikowano: 5 października 2020 14:30 | Aktualizacja: 5 października 2020 08:11

Wernisaż odbędzie się 9 października o godzinie 18:00. Wystawę będzie można obejrzeć do 13 listopada 2020r.

 


Michał Mroczka mówi:

Mokre groby to jeden z moich najnowszych cykli obrazów przedstawiający autentyczne oraz fantasmagoryczne wraki obiektów morskich. Wraki są często mało znane w szerszej świadomości społecznej. A są to cmentarzyska na dnie morza. Stąd nazwa wystawy nawiązująca bezpośrednio do marynarskiego żargonu.

 

Prezentowany na wystawie „Transportowiec Goya” obrazuje bałtycki wrak w którym spoczywa 6000 ofiar. Dla porównania obecny również na wystawie najsłynniejszy wrak świata „Tytanic” to 1500 istnień.

 

O symbolicznych ofiarach współczesnego systemu korporacji mówi obraz „Mordor”. Apokaliptycznej wizji naszej cywilizacji dopełnia „Koniec historii” oraz równie prawdziwy co ironiczny obraz „Jezioro Aralskie”. Moje prace często opowiadają o lokalnych i globalnych katastrofach ekologicznych, społecznych i historycznych.

 

W malarstwie dążę do symbiozy między malarską formą a geopolityczną treścią. Uważam, że mocna faktura i silny akcent kolorystyczny współistnieje ze sztuką zaangażowaną, która estetycznie cieszy oko i karmi jednocześnie umysł. Widzę malarskie piękno w rozkładającej strukturze malowanych obiektów. Sprawia mi turpistyczną radość obserwacja ludzkości z taką pasją zaangażowaną w naszą piękną katastrofę.

 


Czytaj także: Wieczór autorski dr Łukasza Bajdy


 

 

BWA prosi o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, zachowanie odstępów i zakrywanie ust i nosa.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.