Nielegalni imigranci w drodze na wymarzony Zachód

Funkcjonariusze Straży Granicznej patrolujący teren przygraniczny na Pogórzu Przemyskim zauważyli czteroosobową grupę wędrującą w głąb kraju. Kobieta oraz trzech mężczyzn w wieku od 21 do 30 lat nielegalnie przekroczyli granicę. Zeznali, że pochodzą z Indii, ale nie mieli przy sobie dokumentów.

Fot. BiOSG

W wyniku podjętych działań ustalono, że na Ukrainę dostali się legalnie podróżując drogą lotniczą, a granicę przekroczyli pieszo. Już nielegalnie. 

nielegalni-imigranci-samochod-sg
Fot. BiOSG

Celem ich podróży były kraje Europy Zachodniej. Wszyscy imigranci byli w dobrej kondycji, przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. 

nielegalni-imigranci-zatrzymani
Fot. BiOSG

W dniu 12 sierpnia, w ramach umowy o readmisji zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. 

Wg informacji przekazanych nam przez BiOSG

Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 146, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą oraz Słowacją w celach migracyjnych. Zatrzymani nielegalni imigranci to przede wszystkim obywatele państw Bliskiego Wschodu (głównie Afganistanu, Turcji i Syrii) oraz Afryki (m.in. Somalii, Gambii, Nigerii). Mundurowi zatrzymywali również obywateli tak egzotycznych krajów jak Indie i Sri Lanka.  

Żródło: BiOSG