Gwiazdy pod Gwiazdami. To cykl koncertów, które corocznie odbywają się w ramach obchodów Dni Gminy Solina. Już dzisiaj na scenie pojawi się zespół Łzy, a zostanie on poprzedzony suportem Smooth Sounds, którego wokalistką jest pochodząca z gminy Solina Natalia Paszkowska.

Tegoroczne obchody Dni Gminy Solina

Przed nami ostatni dzień tegorocznych obchodów Dni Gminy Solina. W czwartek na scenie amfiteatru w Polańczyku odbyły się występy artystyczne „bieszczadzkich talentów”. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentował się Zespół Taneczny Fantazja, a następnie młodzież z solińskiej szkoły muzycznej. W dalszej części przyszedł czas na koncerty. Zagrali: Paweł Maszczak, Piotr Rogala, Maciej Jóźwik oraz Muzyczny Sagan, którego liderem jest Michał Wójciak znany z takich muzycznych projektów jak Michał i Grzesiek czy Polaryzacja.

Cały piątek należał do Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie, które odwiedziło setki turystów i mieszkańców Bieszczadów. Mogli oni zobaczyć ekspozycję z unikatowymi strojami ludowymi, zabytkami sakralnymi, sprzętami rolniczymi i domowymi oraz wyroby rzemiosła ludowego, w tym meble czy naczynia. Wydarzenie było połączone z Wiejskim Ryneczkiem, gdzie lokalni wystawcy prezentowali swoje wyroby.

Przed nami koncert Smooth Sounds i Łzy

Ostatni dzień Dni Gminy Solina rozpocznie się o godzinie 18:00 w amfiteatrze w Polańczyku od prelekcji doktora habilitowanego Piotra Kardasza, który opowie jak być zdrowym niezależnie od wieku. O 19:00 na scenie pojawi się Smooth Sounds. Wokalistką zespołu jest Natalia Paszkowska, mieszkanka gminy Solina, która wzięła udział koncercie finałowym akcji „Twoje 5 minut w RMF FM”. Następnie zgromadzona publiczność będzie mogła posłuchać takie hitów jak „Agnieszka”, „Narcyz” czy „Kiedy nie ma w nas miłości”, a zaprezentuje je znany w całej Polsce zespół Łzy.