Grupa Orlen aktywnie zaangażowała się w pomoc humanitarną skierowaną do uchodźców z Ukrainy. W ramach działań społecznych przygotowano ogrzewane namioty. Jeden z takich punktów mieści się w Ustrzykach Dolnych.

Spółka przygotowała ogrzewane namioty przy granicy polsko-ukraińskiej, w których dostępne są ciepłe posiłki i napoje. Takie punkty zlokalizowane są w Hrubieszowie, Zamościu, Radymnie i Ustrzykach Dolnych. Grupa Orlen przekazała również ponad 30 tysięcy litrów paliwa dla Przemyśla do wykorzystania w ramach pomocy uchodźcom – do ich transportu, a także do zasilania agregatorów prądotwórczych i ogrzania namiotów.

Wsparcie od całej Grupy Orlen

Koncern ofiarował też żywność ze stacji paliw dla ludności cywilnej w Kijowie.

Pomoc humanitarna dla uchodźców z Ukrainy płynie z całej Grupy Orlen. Oprócz spółek, we wsparcie zaangażowali się sami pracownicy, realizując projekty w ramach wolontariatu pracowniczego

– powiedział cytowany w komunikacie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Grupa rozpoczęła również akcję w ramach programu lojalnościowego VITAY. Za każde 1000 punktów VITAY przekazane przez użytkowników, Fundacja Orlen przeznaczy 5 złotych na pomoc Ukrainie, a za każde 5000 punktów – 25 złotych.

Zdjęcie główne: PKN Orlen