Ostatni weekend przyciągnął w góry wielu turystów. Może szukali wiosny na szlakach? Może chcieli jeszcze nacieszyć się zimą? .

Mimo tego, że na szlakach i w dolinach turystów było sporo, to na szczęście Bieszczadzki GOPR nie miał zbyt dużo pracy. Nie znaczy to jednak, że nie było żadnych interwencji goprowców.

W piątek ratownicy pomogli  dwóm turystkom, które poruszając się na nartach skiturowych zaplanowały trasę szlakiem z Wołosatego przez Bukowe Berdo do Mucznego.Jednak  około godz. 16.30, będąc na Bukowym Berdzie postanowiły wezwać pomoc, ponieważ warunki pogodowe zaczęły się pogarszać, zbliżał się wieczór, a panie nie były przygotowane do nocnej wędrówki. Do turystek dotarli ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych, którzy obie panie bezpiecznie sprowadzili do Mucznego.

Z kolei w niedzielę około godziny 15.00 wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który  na Przełęczy Srebrzystej na Połoninie Wetlińskiej upadł i złamał rękę.  Do poszkodowanego także wysłano ratowników ze Stacji w Ustrzykach Górnych. Goprowcy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, zabezpieczyli go i zwieźli  na Przełęcz Wyżną.

Dziękujemy Ratownikom Bieszczadzkiej Grupy GOPR za to, że zawsze możemy na nich liczyć. Do chodzących po górach apelujemy o rozwagę i wybieranie tras, które w danych warunkach są w stanie pokonać. 

AP